מה תרצו לחפש?

מה תרצו לחפש?

tr6
background-image

מידע למתקבלים ולמתקבלות

קיבלת אישור קבלה לאוניברסיטת בן-גוריון בנגב - מה עכשיו? על מנת להקל עבורך את תחילת הלימודים ולהפוך אותה לפשוטה ונעימה יותר, אספנו עבורך כלים החשובים ביותר בהכנה לחיים האקדמיים שכדאי וצריך להכיר לפני פתיחת שנת הלימודים ובמהלכה.
מועדי פתיחת הלימודים

התקבלת ללימודים אצלנו? איזה כיף! אז רגע, מה עכשיו?

1

תשלום מקדמה

עליכם להסדיר את תשלום המקדמה עד המועד הנקוב על גבי השובר
2

תעודת סטודנט

הגיע הזמן להעלות את התמונה שלך וליצור תעודת סטודנט או סטודנטית
3

ימי אוריינטציה

חדשים פה? לאחר הרשמה תוכלו לעקוב באיזור האישי לאיזה תואר התקבלתם ולהגיע למפגשי המתקבלים ולימי האוריינטציה.
4

רישום לקורסים

אחרי תשלום המקדמה עליכם להירשם לקורסים ולבנות מערכת שעות

תכניות מצטיינים ופרסים לסטודנטים שלנו

לכל התוכניות והפרסים

תכניות מצטיינים ופרסים לסטודנטים שלנו

תוכנית איתן למצטיינים ומצטיינות

תוכנית המצטיינים היוקרתית של בן-גוריון ללימודים במסלול ישיר לתואר שני, נמשכת 4 שנים ופונה למספר מצומצם של תלמידים בעלי עניין במחקר בין-תחומי, כישורים גבוהים במיוחד וחשיבה עצמאית.

פרס כניסה למועמדים ומועמדות מצטיינים

פרסי הצטיינות למועמדים.ות חדשים בעלי נתוני קבלה גבוהים, שילמדו לקראת תואר ראשון באוניברסיטה. גובה ​הפרס עד לגובה שכר לימוד בסיסי מלא, לכל היותר, לשנה"ל הראשונה

תוכנית "אשלים" למצטיינים לתואר ראשון במדעי הטבע

להיחשף לתחומים הכי מרתקים במדעי הטבע בתוכנית למועמדים מצטיינים לתואר ראשון עם נתוני קבלה גבוהים ביותר, זוכי "פרס הצטיינות" למועמדים מצטיינים.

בדקת זכאות למלגה או סיוע כספי?

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מאפשרת לך לקבל יותר ממלגה אחת
icon-time רישום סגור
מלגת מנהיגי שוליך
מנהיגות
אנו מחפשים צעירים וצעירות בעלי מודעות חברתית אשר רואים עצמם כחלק ממנהיגי העתיד של ישראל. מנהיגים, אשר מלבד הרצון ללמוד ולצמוח ברמה האישית, רוצים גם לתת חזרה ולפעול לשיפור וקידום החברה בישראל. רשאים להגיש את מועמדותם סטודנטיות וסטודנטים אשר עתידים להתחיל את שנת הלימודים הראשונה שלהם בשנה״ל הבאה (תשפ"ד 2023/24), לת​ואר ראשון בתחומי המדעים, ההנדסה, הטכנולוגיה והמתמטיקה. המלגאים ישתתפו בתוכנית העשרה במהלך השנה הכוללת מספר מפגשים. סכום המלגה עומד על 40,000 ₪ לשנת לימודים, וכל אחד מן הזוכים יקבל את הסכום בחלוקה של שלוש או ארבע מנות, תלוי באורך התואר. המלגות הן רק חלק מתרומה על סך $100 מיליון דולר אשר הוענקה על ידי סימור שוליך למימון הפרויקט. בנוסף ישתתפו המלגאים במגוון אירועי העשרה (סדנאות והרצאות) במהלך השנה האקדמית.
icon-time רישום פתוח עד 30/10/2024
תוכנית מושל
סוציו-אקונומי
התוכנית מספקת מעטפת ייחודית לסטודנטים בעלי יכולות, נחישות ומוטיבציה המגיעים מרקע כלכלי מאתגר ביותר ושואפים לחולל שינוי בחייהם ובחיי משפחותיהם. התוכנית מכוונת תעסוקה ומכשירה את בוגריה במפגשים, סדנאות, הרצאות וליווי אישי לקראת כניסה אופטימלית למקצוע והתחום אותו בחרו ללמוד.
icon-time רישום סגור
עתידים: צוערים לשלטון המקומי
מנהיגות
מעוניינים בעבודה ציבורית משמעותית? מעוניינים לרכוש השכלה אקדמית מצוינת? רוצים להשפיע על פני החברה? הגישו מועמדות לתוכנית עתידים - "צוערים לשלטון המקומי". עתידים קוראת לצעירים מצטיינים ומוכשרים להצטרף לתוכנית הכשרה ייחודית לעבודה במגזר המוניציפאלי בישראל. ​התוכנית מציעה למשתתפיה הכשרה בת שלוש שנים המשלבת לימודי תואר ראשון באוניברסיטת בן-גוריון בנגב יחד עם הכשרה ייחודית במדיניות ומנהל ציבורי. התוכנית כוללת סדנאות העשרה, מפגשים עם דמויות מפתח בשלטון המקומי והציבורי בישראל והתנסות מעשית ברשויות מקומיות ובמשרדי הממשלה. התוכנית תפעל במסגרת קבוצתית. בוגרי התוכנית יהיו בעלי תשתית אישית מצוינת להשתלבות איכותית ומהירה בתפקידי איכות ברשויות המקומיות בישראל.​
icon-time רישום פתוח עד 30/09/2024
מלגת דיקן הסטודנטים
מנהיגות
סוציו-אקונומי
מלגות דיקן הסטודנטים
האוניברסיטה משתדלת לסייע לכל סטודנט הזקוק לעזרה כספית במהלך לימודיו. הסיוע ניתן באמצעות מלגה או הלוואה. הקריטריונים לקביעת זכאות למלגת לימודים מפורטים בטופס הבקשה לסיוע ונקבעים על-פי הנחיות של ועדה ציבורית. לסטודנטים לתואר ראשון מלגות סיוע מטעם האוניברסיטה ובאמצעותה.
icon-time רישום סגור
​מלגת  Schwa​rz
סוציו-אקונומי
מיועדת לסטודנטים הלומדים תואר ראשון, במקצועות ההנדסה, המגיעים מרקע סוציו-אקונומי מאתגר. מלגה זו מממנת שכ"ל מלא + מעונות + מלגת מחייה לאורך כל שנות הלימודים ועד 4 שנים.
icon-time רישום סגור
מלגת  Ros​man
סוציו-אקונומי
מיועדת לסטודנטים הלומדים תואר ראשון, במקצועות ההנדסה והמדעים. שירות צבאי חובה, המגיעים מרקע סוציו-אקונומי מאתגר. מלגה זו מממנת שכ"ל מלא + מעונות + מלגת מחייה באותה שנה בה הגישו את הבקשה למלגה. המלגה לתלמידי ותלמידות קמפוס באר שבע וקמפוס אילת.
icon-time רישום סגור
מלגת BB​K
סוציו-אקונומי
מיועדת לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון המגיעים מרקע סוציו-אקונומי מאתגר. מלגה זו מממנת שכ"ל מלא לאורך כל שנות לימודיהם בתואר ראשון.
icon-time רישום סגור
מלגת לימודים סחל"ב
מעורבות חברתית
​תוכנית סחל"ב (סטודנטים חוברים לבתי הספר ולגנים) היא תוכנית מעורבות ארצית שבמסגרתה מלמדים סטודנטים לתואר ראשון בבתי הספר היסודיים או בגני הילדים. הסטודנטים המשתתפים בתוכנית זכאים למלגה תמורת התחייבותם להשתלב בפעילות בהיקף של 4 שעות שבועיות לפחות.​​
icon-time רישום פתוח עד 31/07/2024
קרן אייסף
מעורבות חברתית
מנהיגות
סוציו-אקונומי
בוגרי.ות שירות צבאי ולאומי
הקרן הבינלאומית לחינוך, הינה קרן הפועלת החל משנת 1977 לצמצם את הפערים החברתיים והכלכליים של מדינת ישראל באמצעות השכלה גבוהה לסטודנטים מבטיחים מרקע מוחלש. הארגון פועל לפיתוח מודעות ועשייה חברתית מתוך מקום יודע, ערכי וזהותי של הסטודנטים שלנו.  בנוסף, אייסף הינו ארגון ציוני ורואה במחויבותם של מלגאי הארגון לקיומה של ישראל מדינה יהודית ודמוקרטית ערך מפתח.

תשלום שכר לימוד

1

הוראת קבע

לחתימה על הרשאה באמצעותה נוכל לחייב את חשבונך
2

תשלום בכרטיס אשראי

משלמים בנוחות בכרטיס האשראי ומבטיחים את המקום במחלקה
3

עדכון פרטי בנק להחזרים

להיכן נוכל להחזיר כסף, במידת הצורך?
4

מידע על שוברים ועוד

איך פורסים את התשלום ואיך משלמים באמצעות הפיקדון

תקנון הפסקת לימודים וביטול הרשמה

לבטל הרשמה זה לוותר על ההזדמנות ללמוד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. 

אבל אם הדבר בלתי נמנע, אז כל הפרטים על איך עושים את זה, בקישור >>

הכירו את דיקנאט הסטודנטים וכל מה שתצטרכו לעתידכם כסטודנטים

דיקנאט הסטודנטים אחראיים שכל אחד ואחת מהסטודנטים שלנו יממשו את ההצלחה. אנחנו נמצאים פה לסייע בתחומי האקדמיה, התרבות, הפנאי והרווחה לסטודנטים באוניברסיטה.
לאתר דיקנאט הסטודנטים >>
combined-shape

מעורבות חברתית

האווירה בקמפוסים שלנו מושכת סטודנטים רבים ליזום ולהיות מעורבים בעיצוב, בתכנון ובהפעלת יוזמות של מעורבות חברתית ושל פעילויות קהילתיות
Involvment
plus
המחלקה למעורבות חברתית
הזרוע העיקרית להגשמת החזון היא המחלקה למעורבות חברתית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב פועלת כבר כארבעים שנה.
Involvment 2
plus
קמפוס ירוק
אוניברסיטת בן-גוריון בנגב רואה מזה שנים רבות בשמירה על הסביבה וקיום פעילויות של קיימות ערך חשוב ממעלה ראשונה.
Israeli Hope
plus
תקווה ישראלית
​​​"תקווה ישראלית" היא מטריית פעילות רחבה המאגדת תחתיה את מכלול פעילות בית הנשיא החותרת ליצירת שותפות בין ארבעת השבטים המרכיבים את החברה הישראלית.
Perah
plus
פר"ח - פרויקט חונכות
פר"ח הוא תכנית לאומית להשפעה חברתית המערבת אלפי סטודנטים בפעילות של חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית.